Sıradaki içerik:

Java Programlama Dili

e
sv

AYT Edebiyat

249 okunma
AYT Edebiyat

AYT Edebiyat, YKS’nin ikinci oturumunda üniversite adaylarının karşısına çıkmaktadır. Edebiyat dersi soruları toplamda 24 adettir. Bu sorular Edebiyat-Sosyal Bilimler-1 testinde yer almaktadır.

AYT Edebiyat Hakkında Bilinmesi Gerekenler

AYT Edebiyat soruları Millî Eğitim Bakanlığı müfredatının tamamını içerir. Türk Dili ve Edebiyatı – Sosyal Bilimler 1 testi bölümünde yer alan bu ders sorularına, eşit ağırlık ve sözel öğrencileri yanıt vermektedir. Dil ya da Sayısal alanlardan tercih yapacak kişilerin AYT edebiyattan soru çözmesi gerekmemektedir.

YKS Edebiyatın kapsadığı konular, 11’inci ve 12’nci sınıfta okutulan Türk Dili ve Edebiyatı dersine dayanıyor. Fakat, daha önceki sınıflarda okutulan Türkçe dersinden de soru gelebiliyor.

ayt edebiyat

AYT Edebiyata Nasıl Çalışır?

Bu dersin konuları çoğunlukla ezber ve tekrar ile daha kolay öğrenilir. Üniversite sınavında edebiyattan soru çözmesi gereken öğrenciler, kendilerine uygun olan çalışma yöntemini tercih etmeliler. Çünkü bir öğrenci için uygun olan ders çalışma tekniği, bir başka öğrenci için ideal olmayabilir. Örnek verecek olursak, edebiyata çalışırken notlar hazırlayabilir, sonrasında bu notları belirli periyotlar ile tekrar edebilirsiniz. Popüler ders çalışma yöntemlerinden biri de çalışma kartları hazırlamaktır. Bu yöntem özellikle edebiyat dersi için uygundur. Ezber gerektiren konularda çalışma kartlarından faydalanmak, çoğu öğrenci için doğru bir AYT çalışma stratejisi olmaktadır.

AYT’nin edebiyat sorularından yüksek sayıda net çıkarmak isteyen öğrenciler, daha önce çıkmış olan soruları da mutlaka çözmeliler. Aynı şekilde, düzenli olarak alan denemeleri çözmek de pratiği artırmaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli